Zgrzewarka do rur PP

5 września 2009, autor: Robert Balicki

Przy wykonywaniu nowych punktów hydraulicznych /zasileń CW i ZW/ lub przeróbce starej instalacji, zgrzewarka jest wprost niezbędnym narzędziem. Dzięki niej  można w prosty i szybki sposób łączyć ze sobą odcinki rur z pp /polipropylen/ wg potrzeb. Posiadając do dyspozycji takie narzędzie masz spore pole do popisu w aranżacji pomieszczenia.

Do samodzielnego wykonywania prac hydraulicznych niepotrzebny jest zgrz1w żadnym wypadku super sprzęt z wysokiej półki. W zupełności wystarczy gama produktów oferowanych w najniższej strefie cenowej, którą można znaleźć na serwisach aukcyjnych typu allegro. Wydatek w granicach 100-150 zł nie jest czymś, co poważnie szarpie budżetem, a oszczędności na wynajęciu fachowca są niewspółmierne.

Możesz też taką zgrzewarkę wypożyczyć np. w Castoramie. Koszt wynajmu na 1-2 dni to kilkanaście zł, jednak musisz się liczyć z wyłożeniem ok. 600 zł tytułem zastawu za sprzęt. Dodatkowo, by uniknąć nieprzyjemności nie zapomnij sprawdzić, czy zestaw jest kompletny i czy zawiera kamień Ø 20.

zgrzew2Samo zgrzewanie jest czynnością bardzo prostą. Wykonanie całej potrzebnej instalacji nie nastręczy trudności nawet amatorowi, o ile wcześniej zaopatrzy się w niezbędną ilość wymaganych złączek, kolanek, trójników itp.

Przed rozpoczęciem pracy dobrze jest więc wcześniej przygotować sobie wszelkie niezbędne, dodatkowe narzędzia i materiały oraz wyrysować plan instalacji i wykuć bruzdy w ścianie, jeśli tego wymaga nasz projekt.

Kategoria: Narzędzia

Komentarze

Odpowiedzi: 5 do wpisu “Zgrzewarka do rur PP”
 1. Łukasz pisze:

  No i najwazniejsze zeby przez przypadek nie zaslepic rurki podczas zgrzewania przez za mocne wcisniecie rurki w mufe zgrzewarki. dla kamienia 20 to jest 1cm, dla kamienia 25- 1,5cm i ani milimetra wiecej. najlepiej wziac mairke i marker i poprostu sobie te dlugosci odznaczyc na rurce.Powodzenia

 2. Robert Balicki pisze:

  Zaślepienie w ten sposób jest bardzo mało prawdopodobne jeśli przestrzega się czasu nagrzania /o tym będzie odrębny temat/. W żadnym wypadku natomiast nie wolno kręcić połączeniem, gdyż wewnątrz tworzy się wtedy „wianuszek”, który bardzo skutecznie blokuje swobodny przepływ wody.

 3. Łukasz pisze:

  o kreceniu rurka nie ma najmniejszej mowy oslabiamy w ten sposob pozniejsze polaczenie.niedoswiadczony pracownik= zaslepione rurki poprzez za glebokie wcisniecie rurki w mufe

 4. Michał pisze:

  Czy możesz polecić jakąś firmę zgrzewarki z zakresu ceny 100-150 zł ?

 5. Robert Balicki pisze:

  Myślę, że nie ma sensu tu polecać konkretnej firmy. W tej cenie spokojnie dostaniesz zgrzewarkę, która do celów amatorskich /czyli zabawa z PP raz na jakiś czas/ da radę. Najtańsze znajdziesz na „aledrogo” ;)

Zostaw odpowiedź