Inteligentny dom

9 czerwca 2010, autor: Robert Balicki

system_SMARTechCzyli inaczej dom, który myśli za Ciebie dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenia, by jakiekolwiek czynności związane z przebywaniem w mieszkaniu odbywały się bez udziału domowników. Ściemniacz oświetlenia lub włącznik akustyczny były rzeczami rzadko spotykanymi i mało kto mógł się tym pochwalić. Na dodatek trzeba było mimo wszytko o tym pamiętać i wykonywać każdą z czynności ręcznie dla uzyskania efektu.

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne stają się systemy, które zapewniają domownikom maksymalną wygodę i bezpieczeństwo, generując przy tym spore oszczędności na zużyciu energii w porównaniu do rozwiązań klasycznych. Instalacje takie stosować można zarówno w domach jak i mieszkaniach. Dla wielu inwestorów samo poprowadzenie instalacji do głośników sprzętu audio jest już mało atrakcyjne. Idą dalej, stosując systemy pozwalające sterować takimi urządzeniami, zabezpieczać dom/mieszkanie i symulować pobyt domowników gdy ich nie ma, załączać i wyłączać podlewanie ogródka, sterować klimatyzacją, czy otwierać i zamykać rolety.

Możliwości jest mnóstwo, a ponieważ należę do osób, dla których liczy się przede wszystkim doświadczenie i wiedza fachowców, polecam Ci zapoznać się z tym video:

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, zapoznaj się z materiałami opracowanymi przez Mariusza Szepietowskiego, właściciela firmy „SMARTech”, z których korzystają sami instalatorzy. Kliknij  TUTAJ

Zostaw odpowiedź