Jaka wełna w ściankach działowych z K/G

8 stycznia 2011, autor: Robert Balicki

Podstawą ścianek działowych z K/G jest stelaż i płyty. To jednak nie wszystko jeśli chcesz podzielić większe pomieszczenie na dwa mniejsze. W takim przypadku warto odizolowanać je akustycznie. Oprócz przyklejenia taśmy izolującej na profilach U, nie powinieneś zapomnieć o wypełnieniu przestrzeni między profilami wełną dźwiękochłonną. O doborze profili do wysokości ścianek przeczytasz w tym artykule

W trakcie jednego z remontów, gdzie zlecenie obejmowało rozebranie ściany działowej, po usunięciu płyt K/G okazało się, że prawdopodobnie „szybka, tania i fachowa” ekipa zastosowała wełnę z rolki, która z zasady przeznaczona jest na powierzchnie poziome. Wynikiem tego było obsunięcie się materiału i kompletny brak zamierzonego efektu.

wełrockDo ścian działowych stosuj więc wełnę do tego przeznaczoną w formie kasetonów, których grubość dobrać możesz zależnie od zastosowanych profili. Dla przykładu – profile o szerokości 10cm -> wełna 10. Ja stosuję wełnę Rockwolla – Rockton. Materiał ten możesz docinać za pomocą nożyka w dowolny sposób tak, by wypełnić wszystkie puste przestrzenie w ściance. Jest jednak jeden minus - ta wełna jest bardzo nieprzyjazna dla skóry. Przy pracy postaraj się więc o długie spodnie i rękaw, a na dłonie załóż rękawiczki. Tym bardziej jeśli będziesz musiał ciąć pod wymiar – postaraj się o maskę na twarz, by nie wdychać tego, co unosi się w powietrzu. Unikniesz nieprzyjemnego drapania w gardle. Jeśli nie wierzysz – podczas pracy podłącz halogen i oświetl pomieszczenie :-)

Zostaw odpowiedź