Jaki rezultat chcesz osiągnąć?

5 kwietnia 2011, autor: Robert Balicki

Zanim rozpoczniesz prace remontowe zadaj sobie pytanie, czego tak naprawdę oczekujesz, a odpowiedź powinna być Twoją myślą przewodnią. Bardzo często zdarza się, że osoby przeprowadzające remont zbyt mocno skupiają się na mało ważnych aspektach i w wyniku tego tracą to, czego tak naprawdę się spodziewały.

Dzieje się tak np. przy zakupach różnego rodzaju elementów wyposażenia wnętrz, które po prostu wpadają w oko przy okazji zakupów zaplanowanych. Bardzo łatwo wpaść wówczas w wir wydatków, które po chwili okazały się zbędne. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie ma problemu z oddaniem rzeczy, które okazały się nietrafionym zakupem, o ile zrobi się to odpowiednio szybko.

Dlatego tak ważną sprawą oprócz zaplanowania wszystkich prac jest dokładne przemyślenie przyszłego wyglądu i stylu wnętrz. Wszyscy, którzy za coś się zabierają, oczekują przede wszystkim określonego rezultatu swoich działań. Te mogą być różne, w zależności od umiejętności i posiadanego budżetu. Nie zawsze uda się osiagnąć zamierzony efekt, ale nie wolno Ci robić niczego, co może w tym potencjalnie przeszkadzać.

Jeśli chcesz, by np. w rezultacie odmiany wnętrz salon stał się bardziej przestronny, nie zastawiaj go za bardzo meblami, dodatkowymi półkami i nie zasypuj zbędnymi pierdołami. Każdy ma jakieś pamiątki lub ciekawe drobiazgi, ale niekoniecznie należy je wszystkie i wszędzie eksponować. Jeśli coś ma świecić – to niech świeci, jeśli akcentować konkretne miejsce – niech akcentuje. Trzymaj się więc głównej koncepcji.

Zastanów się też wcześniej, czy wszystko, co aktualnie znajduje się w konkretnym pomieszczeniu musi wrócić na swoje miejsce po przeprowadzeniu prac. Istnieje bowiem spore ryzyko, że pomimo nowej aranżacji efekt będzie żaden, lub gorszy niż przed remontem.

Komentarze

Jedna odpowiedź do wpisu “Jaki rezultat chcesz osiągnąć?”
  1. Marcin pisze:

    Na podstawie własnych doświadczeń popieram, to co napisał Autor. To bardzo istotne w przypadku ogólnego planu remontu jak i szczegółowo, gdy robimy zakupy w sklepie budowlanym (polecam tutaj inny artykuł z tego blogu).

Zostaw odpowiedź